Vlada Kosova: Uklonjeno skoro 3.000 tona otpada sa ilegalnih deponija
Izvor: Facebook/Vlada Kosova
Vlada Kosova u tehničkom mandatu saopštila je da je u okviru akcije Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja u prethodne četiri nedelje uklonjeno gotovo 3.000 tona otpada sa ilegalnih deponija u pet regiona.
Kako se navodi u saopštenju, akcija će biti nastavljena i proširena na druge opštine i regione.
„Skoro 3.000 tona otpada uklonjeno je sa ilegalnih deponija u pet regiona širom Kosova – u Prištini, Prizrenu, Uroševcu, Peći i Mitrovici – tokom četiri nedelje od početka akcije. Akcija Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja nastavlja da se širi ubrzanim tempom, kao i njeno sprovođenje u drugim opštinama i regionima“, naveli su iz kosovske vlade.
0 komentara