Vučić: Kurti u Briselu ne sme da me pogleda u oči, jer želi samo da protera Srbe
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da Aljbin Kurti, kada se sretnu u Briselu, ne sme ni da ga pogleda u oči, jer ima samo jedan cilj – da pobije i protera sve Srbe sa Kosova.
Taj cilj Kurti ima, kaže Vučić, i kad spominje članove njegove porodice.
"Kurti želi da protera srpski narod sa Kosova i da oni nestanu sa te teritorije", rekao je Vučić za TV Prvu.
Predsednik je naveo da je ponosan na svog sina Danila, koji nije želeo da skine majicu "Predaja nije opcija" čak i kada su mu, podseća, pušku uperili u glavu, te demantovao tvrdnje kosovskog ministra unutrašnjih poslova Dželjalja Svečlje da je na snimku iz Gračanice, koji je izneo u javnost, sa njegovim sinom bio Milorad Jevtić, već da je reč o mladiću inicijala B.B.
Vučić je rekao da će Vučići, on, njegov sin i brat, uvek biti uz srpski narod, kao i da je sada važno da se strane vrate dijalogu i Srbi uzmu učešće u izborima.
Ukazao je da među albaskim političarima i u njihovim medijima niko nije toliko veliki problem sa srpske političke scene, koliko on i njegova porodica.
"Ponosan sam na svog prvenca, kao i na svog brata. Mi, Vučići ćemo uvek biti uz svoj narod na KiM. Ne postoji ta pretnja kojom ćete me usmeriti drugačije, zatvor, ubistvo sitnice", dodao je predsednik Srbije.
0 komentara