Micić: U Orahovcu nema zaraženih, ni osoba u izolaciji, nedostaju lekovi

Orahovac - dostava maski
Izvor: Kosovo Online

U Opštini Orahovac u srpskim sredinama situacija je stabilna, nema zaraženih koronavirusom, ni osoba u izolaciji, životnih namirnica ima, nedostaju lekovi, rekao je za Kosovo Onlajn predsednik Privremenog organa te opštine Aleksandar Micić.

"Opštinski štab za vanredne situacije je u svakodnevnom kontaktu sa stanovništvom, volonteri Crvenog krsta su dostupni svima kojima je potrebna pomoć, staračka i samačka domaćinstva su Orahovcu i Velikoj Hoči su upućena kako da ih kontaktiraju", rekao je Micić.

Naglasio je da su najveći problem lekovi, koje po narudžbini hroničnim bolesnicima i za njihov novac, članovi štaba ili volonteri kupuju u albanskom delu Orahovca, oni kojih nema u Kosovskoj Mitrovici.

"Imali smo 20 narudžbina u lekovima koje smo juče kupili u Kosovskoj Mitrovici, juče i danas smo ih dostavili, zajedno sa rukavicama i maskama iz Zdrvstvenog centra Prizren izmeštenom u Mušnikovu, koje je obezbedila Kancelarija za Kosovo i Metohiju", rekao je Micić.

Dodao je da je količina dobijenih maski i rukavica 640, koje su dostavili i ambulantama u Orahovcu i Velikoj Hoči.