Eljšani: Peci nije tražio zaštitu policije

Veton Eljšani
Izvor: Kosovo Online

Nakon što je predsednik opštine Zvečan Iljir Peci izjavio da je zatražio zaštitu Kosovske policije, jer se oseća ugroženo, ali da je odbijen jer nije iz Samoopredeljenja, reagovao je zamenik komandira Kosovske policije za region Sever Veton Eljšani koji je rekao da
policija nije dobila nikakav Pecijev zahtev.

"Nismo dobili takav zahtev. Mi smo na raspolaganju gradonačelniku u svakom trenutku, i ne samo njemu, već i svim drugim gradonačelnicima. Međutim, nije bilo problema. Kakve god brige da imaju gradonačelnici na severu, mi smo uz njih i imamo mogućnost da im osiguramo bezbednost", rekao je Eljšani za Teve1.

Na pitanje da li će policija pojačati prisustvo u blizini opštine Zvečan nakon incidenta u kome su izgorela dva automobila, Ešlajni je rekao da se policija nalazi na svakom mestu na severu, ali da je potrebno "povećati budnost".

"Mi smo u opštinama, mi smo u njihovoj blizini, ima nas na svakom mestu na severu zemlje. Budnost može da se poveća, treba malo da budemo oprezniji, ali mi smo na svakom mestu", kazao je Eljšani.