Hamza: Nastavnici i profesori zaslužuju sigurnost i dostojanstvo na radu

Bedri Hamza
Izvor: Facebook

Predsednik Demokratske partije Kosova (DPK) i kandidat za premijera Bedri Hamza razgovarao je danas sa stotinama nastavnika, učitelja, profesora i drugih prosvetnih radnika o izazovima u sektoru obrazovanja i potrebi unapređenja njihovog profesionalnog i socijalnog položaja, prenosi Koha.

U svom obraćanju, Hamza je istakao da oni koji obrazuju i oblikuju nove generacije ne smeju biti izloženi ekonomskoj nesigurnosti niti nedostatku poštovanja od strane države.

„Nastavnici ne smeju da razmišljaju o tome da li će im plata biti dovoljna da preguraju mesec. Učitelji i profesori ne smeju da se osećaju potcenjeno. Radnici u obrazovanju moraju imati sigurnost i dostojanstvo na radu“, rekao je Hamza.

On se obavezao da će, ukoliko dođe na vlast, obrazovanje biti tretirano kao nacionalni prioritet.

„Stop krizi, 'da' promenama! 'Da' promenama za obrazovanje koje poštuje nastavnike i podržava svakog radnika znanja – kroz veće plate, bolje uslove rada i zasluženo vrednovanje njihovog doprinosa“, naglasio je Hamza.

Hamza je održao skup i sa građanima Istoka, odakle je poručio da slogan „Stop krizi. Promeni Kosovo“ predstavlja opredeljenje za pravedniju, sigurniju i dostojanstveniju budućnost za svaku porodicu na Kosovu.

„Stop krizi. Promeni Kosovo. To je poruka koja se sada čuje u svakom gradu. To je naše obećanje za pravedniju, sigurniju i dostojanstveniju budućnost za svaku porodicu na Kosovu. Ovoga puta – stop krizi iz Istoka!“, naveo je Hamza.