Abraši: Očekujem nova povlačenja priznanja nezavisnosti Kosova
Izvor: tviter
Istraživač organizacije Demokratija Plus, Emir Abraši kritikovao je spoljnu politiku Kosova, navodeći da se očekuju nova povlačenja priznanja nezavisnosti Kosova.
Abraši je u emisiji „Desk“, na KTV, naveo da se skandali u vladi Aljbina Kurtija događaju na nedeljnom nivou.
Prema njegovim rečima, napravljeno je mnogo grešaka, a najvećim smatra one na zvaničnom tviter nalogu Ministarstva spoljnih poslova i vezane za smenu ambasadora, navodi Koha.
"Ova vlada je skoncentrisana samo na evropski kontinent. Kosovska diplomatija je u teškom trenutku. Mi proizvoljno opozivamo ambasadore. Skandal je što smo proizvoljnom odlukom zemlju ostavili da ne bude predstavljena u 19 država“, rekao je Abraši.
On je ukazao da posle otkaza ambasadorima u Kamberi (Australija) i Dakaru (Senegal), Kosovo više ne pokriva Pacifik i Afriku, kao i da postoje izveštaji da je 10 zemalja spremno da povuče priznanje Kosova.
Kosovo je vestacka tvorevina vrlo brzo doci ce do povlacenja priznanja majmanje jos 15 zemalja.Kosovo lazna drzava i vestacka tvorevina mentora sa Zapada Amerike i Nato pakta ostace ni ma nebu ni ma zemlju.Sada vlada Kurtija a pogotovo Kurti ignorisu sve zahteve Amerike tako da ce vrlo brzo Kurti pasti sa konja na magarca.Jednom je pao a ocekuje se i po drugi put zbog njegove tvrdoglavosti.