Brnabić: Beograd posvećen dijalogu, insistira na formiranju ZSO
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić razgovarala je danas sa ambasadorima Kvinte pri Misiji OEBS u Beču, koji su u poseti Srbiji u okviru regionalne turneje Zapadnom Balkanu.
Kako se navodi na sajtu Vlade, Brnabić je zahvalila ambasadorima na poseti i podršci koju Misija pruža reformama u oblasti vladavine prava, zaštiti ljudskih i manjinskih prava, i naglasila da će Vlada Srbije ostati posvećena nastavku reformi i regionalnoj saradnji.
Ona je naglasila da je Beograd posvećen dijalogu sa Prištinom, da zamrznuti konflikt nije rešenje i da insistira na formiranju Zajednice srpskih opština, čije je uspostavljanje dogovoreno Briselskim sporazumom, saopštila je Vlada Srbije.
„Uprkos svim izazovima, nastavljamo da vodimo odgovornu politiku koja čuva stabilnost, mir i nacionalne interese naše zemlje, a za Srbiju je podjednako važno i pitanje bezrezervne zaštite i osiguranje bezbednosti pripadnika srpske zajednice na Kosovu i Metohiji“, navela je Brnabić.
Iz Vlade navade da su ambasadori Kvinte naveli da je Zapadni Balkan izuzetno važan region za OEBS, kao i za vlade Francuske, Nemačke, Italije, Ujedinjenog Kraljevstva i SAD, i istakli značaj nastavka postizanja konkretnog napretka u dijalogu sa Prištinom uz podršku EU, i podršku svih pet zemalja.
Brnabić je dodala da Srbija pridaje veliki značaj promociji tolerancije i nediskriminacije, pitanjima slobode medija i bezbednosti novinara.
Ona je podvukla da Srbija ceni i podržava rad Misije OEBS u Srbiji sa kojom ima partnersku saradnju baziranu na međusobnom razumevanju, i izrazila očekivanje za nastavak takvih odnosa.
0 komentara