Brnabić o pretnjama smrću Vučiću: Sebe zovu patriote, a na Dan državnosti gaze srpsku zastavu

Ana Brnabić
Izvor: Print Screen

Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da nadležne službe rade na tome ko stoji iza pretnji smrću presedniku Aleksandru Vučiću i pozivanje na nerede, prenosi Blic.

"Ovo su ljudi koji sebe zovu patriote, a na Dan državnosti su puškom, pozivajući se na svoju državu, gazeći srpsku zastavu krenuli na Vučića. Pitanje je šta je to Vučić učinio ili rekao, da izazove ovako nešto? Ako pričamo o KiM, jedino što je učinio je to da je temu Kosova posle 10 godina vratio na sto. Poslednje što je govorio na temu Kosova u Narodnoj skupštini, bilo je da neće priznati nezavisnost i da je članstvo u UN naša crvena linija. Da li su oni zbog toga izašli na ulice", rekla je Brnabić u emsiji "Hit tvit" na TV Pink.

Govoreći o parlamentarnim strankama koje su, kako je rekla, racionalizovale pokušaj ubistva predsednika Vučića i nasilno rušenje vlasti, premijerka kaže da su to su oni koji su predali i dali sve što se moglo dati što se tiče Kosova da bi se umilostivili nekom drugom.

"Ne čak ni zbog Srbije, već zbog svojih ličnih položaja i pozicija, kao što je na primer biti predsednik Skupštine UN. Pustili su albanske teroriste da bi se umilostivio Zapadu, niko im to nije tražio i sami su to rekli", istakla je Brnabić.

Ona je podsetila na 2004. i pogrom srpskog naroda, na 2008. i proglašenje nezavisnosti, kao i na 2010. kada je pitanje Kosova prebačeno iz UN u EU i 2011. kada su, kako kaže, "pristali na granice, tj administrativnu liniju".

"Da je Vučić hteo da dopusti kapitulaciju, sve što je trebalo da radi je da se ne bavi tim pitanjem, već da ga ostavi, onde gde su ga oni ostavili. Predali su sve što se moglo predasti čak i ono što nisu tražili", poručila je Brnabić..