Ljušaku Sadriju: Nećemo učestvovati na sastanku Predsedništva Skupštine

Jehona Lušaku Sadriu
Izvor: Reporteri

Demokratski savez Kosova (DSK) neće učestvovati na sastanku Predsedništva Skupštine, jer smatra da je prethodna sednica bila neustavna, izjavila je danas poslanica Jehona Ljušaku Sadriju, koja je ujedno kritikovala i vladine pripreme za početak školske godine, ocenivši da su roditelji prepušteni sami sebi u obezbeđivanju školskog materijala.

Poslanica Demokratskog saveza Kosova (DSK) Jehona Ljušaku Sadriju ponovila je svoj stav o sastanku koji je sazvao predsednik Skupštine Kosova Dimalj Baša.

„Za mnoge sednice koje je Ustavni sud proglasio neustavnim, mi smo ranije upozoravali. U tom duhu bila je i poslednja sednica, na kojoj je, bez kompletiranja predsedništva, zatvorena konstitutivna sednica. Na sednici koju je sazvao predsednik skupštine nećemo učestvovati“, dodala je ona, prenosi Kosova pres.

Ona je glasanje za Emiliju Redžepi za potpredsednicu nazvala „tehničkom greškom“.

„Videćemo u kojim ćemo fazama delovati. Pozivamo sve političke partije da se vrate ustavnim postupcima“, dodala je.

Ljušaku Sadriju je kritikovala i vladine pripreme za novu školsku godinu i rekla je da ovaj početak nove školske godine roditelje suočava sa poteškoćama u obezbeđivanju školskog materijala.

Na konferenciji za novinare, ona je kritikovala vladin metod subvencionisanja udžbenika.

„Nažalost, ova školska godina nas ne zatiče spremne, ne zatiče nikakvu suštinsku reformu. Nećemo videti nikakva ozbiljna ulaganja. Danas, 1. septembra, mogli bismo imati odgovarajuće okruženje, sa adekvatnim nastavnim planom i programom i ne toliko gužvom kao danas. Ovo pokazuje nepoštovanje prema učenicima i njihovoj budućnosti“, rekla je ona.