Hoti: Kurti je varao oko dokumentacije za dijalog
Bivši kosovski premijer Avdulah Hoti ponovio je večeras da je aktuelni predsednik kosovske vlade Aljbin Kurti varao javnost kada je rekao da im nedostaje dokumentacija u vezi sa dijalogom sa Srbijom, prenosu Ekonomija onlajn.
Hoti je istakao da su predali sva dokumenta sa kojima je njegova vlada radila u procesu dijaloga i dodao da je Kurti i ovo pitanje iskoristio da prevari javnost, kao što je to radio i sa ostalim stvarima.
„Predati su svi dokumenti sa kojima je moja vlada mesecima radila u procesu dijaloga. I obično je u arhivi Vlade imao razna dokumenta do kojih je došla prethodna vlada. Sve što sam uradio u Vladi je zabeleženo. Premijer Kurtije i u ovom slučaju varao kao i za sve ostali, a sada je to svima jasno“, rekao je Hoti na RTV21.
Kurti je prilikom posete Briselu nedavno izjavio da iz Brisela dobijaju više informacija nego od bivšeg premijera Hotija, u vezi sa pregovaračkim procesom sa srpskom stranom.
„Tačno je da nam nedostaju informacije jer nam nedostaje dokumentacija. Nedostaje dokumentacija, od dosadašnjeg pregovaračkog procesa bilo je mnogo nacrta, mnogo sporazuma, mnogo detalja koje nismo pronašli u kancelariji kada smo se vratili ove godine“, rekao je tada Kurti.
0 komentara