Krasnići: Kosovo u teškoj spoljnopolitičkoj situaciji

SAD i kosovo
Izvor: Sputnik

Ne očekuje se da će ugovor potpisan za lobiranje u Sjedinjenim Američkim Državama poboljšati imidž Kosova. Opozicija i civilno društvo smatraju da su odnosi vlasti sa SAD loši, a prema njihovim rečima, Kosovo nema taj luksuz da ignoriše Ameriku, na način na koji se do sada dešavalo, prenosi Gazeta ekspres.

Predsednica Komisije za evropske integracije Rezarta Krasnići kaže da se Kosovo prvi put nalazi u teškoj spoljnopolitičkoj situaciji.

Smatra da u Sjedinjenim Američkim Državama nema lobiranja, uprkos tome što je Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore ugovorilo kompanije za "unapredjenje bilateralnih odnosa SAD i Vlade Kosova".

Krasnići dodaje da trenutna situacija pogoduje Srbiji da lobira protiv Kosova. Čak i direktorka "Levizjes Fol" Medžide Demoli izražava skepsu u pogledu lobiranja Kosova u Sjedinjenim Američkim Državama.

Kaže da Kosovo nema taj luksuz da ignoriše Sjedinjene Američke Države.

Poslednjih meseci je objavljeno da je Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore ugovorilo dve kompanije za lobiranje u Sjedinjenim Američkim Državama. Te dve kompanije su na ime Aferdita Rakip i Avni Mustafaj.