Kula: Više nije moguće formirati ZSO koja će imati autonomiju i izvršna ovlašćenja

Izvor: Teve1
Stručnjak za bezbednost Ilir Kula smatra da više ne postoji opasnost da na Kosovu bude formirana ZSO sa izvršnim ovlašćenjima, koja bi mogla da podeli Kosovo.
"Mislim da Zajednica više nije moguća na Kosovu, iako su se u Ohridu usmeno dogovorili. Postoji mogućnost da to ponovo bude uvršteno u Ustav, ali je završena istorija projekta koji je podrazumevao teritorijalnu podelu, izvršnu vlast i stvaranje male Srbije", rekao je Kula za Teve1.
On je pohvalio rad Vlade Kosova u vezi sa ZSO, ali je ocenio da je podbacila u ekonomiji i da bi Kosovo trebalo da ima dvocifren ekonomski rast kako bi postalo vidljivo u regionu.
"Vlada Kosova je loše radila na ekonomskom planu. Kada je reč o ZSO odlično je uradila posao jer je sačuvala teritoriju i legitimitet institucija", istakao je Kula.
0 komentara