Kurti sa Biling: Kosovo konstruktivna i kreativna strana u dijalogu

Kurti i Biling
Izvor: Ekonomia Online

Premijer Kosova Aljbin Kurti sastao se juče sa direktorkom za Zapadni Balkan i Mediteran u Ministarstvu spoljnih poslova, Komonvelta i razvoja Ujedinjenog Kraljevstva Viktorijom Biling i tom prilikom je upoznao sa najnovijim dešavanjima u dijalogu sa Srbijom i predstavio svoj nacrt statuta ZSO po hrvatskom modelu, prenosi Ekonomija onlajn.

Kako je danas saopšteno iz Vlade Kosova, Kurti je obavestio Biling o sastanku na visokom nivou koji je prošle nedelje održan u Briselu, i istakao da se Sporazum mora sprovesti u potpunosti i bezuslovno.

"Kosovo pokazalo da je odgovorna, konstruktivna i kreativna strana u dijalogu", rekao je Kurti.

U saopštenju se navodi da je na sastanku bilo reči i o ekonomskom i demokratskom napretku u poslednje dve godine, kao i o bliskoj saradnji sa ambasadom Ujedinjenog Kraljevstva na Kosovu.

Kurti je takođe čestitao na krunisanju Kralja Trećeg.

Sasatanku su prisustvovali i ambasador Kosova u Ujedinjenom Kraljevstvu Iljir Kapiti, ambasador Velike Britanije na Kosovu Nikolas Abot i bivši ambasador Ujedinjenog Kraljevstva u Srbiji Denis Kif.