Novi ambasadori SAD za BiH i Srbiju i dalje na čekanju u Senatu
Izvor: Pixabay, ilustracija
Majkl Marfi, kandidat za novog američkog ambasadora u Bosni i Hercegovini, koji je do sada prošao sva saslušanja u Senatu, još uvek čeka zeleno svetlo u paketu sa grupom ostalih ambasadorskih kandidata čije postavljenje je stopirao senator iz redova Republikanaca Ted Kruz.
Naime, senatorka iz redova Demokrata Sintija Šenen juče je zatražila jednoglasnu saglasnost za potvrđivanje sedam kandidata Senatskog odbora za spoljne poslove, i to šefove protokola i ambasadore u Irskoj, Francuskoj, Monaku, Moldaviji, Španiji, Andori, Bosni i Hercegovini i Evropskoj uniji.
Njihovom izboru se protivi senator Kruz, koji već mesecima blokira sve nominacije američkog predsednika Bajdena zbog neslaganja sa puštanjem Severnog toka 2.
Ne treba zaboraviti da na potvrdu čeka i Vilijam Hil, koji treba da dođe u Srbiji, dok je među retkim ambasadorima čija je nomicija potvrđena Džefri Hovenijer, novi predstavnik SAD na Kosovu.
0 komentara