Seljimi: Šanse da Srbija pristupi EU, a Kosovo UN - ravne nuli
Nekadašnji kosovski ministar spoljnih poslova Petrit Seljimi smatra da su šanse da Srbija pristupi EU, a Kosovo UN, ravne nuli.
Seljimi u izjavi na društvenoj mreži "X" ističe da je put Srbije ka članstvu u Evropskoj uniji sada "sto posto uslovljen" putem Kosova u Ujedinjene nacije, ali ističe da su sadašnje šanse i Srbije i Kosova ravne nuli.
"Pre nego što se svi uzbudite, Savet EU odlučio je da doda Ohrid uslovima za pristupanje Srbije EU (poglavlje 35). Ali mislim da su sadašnje šanse da Srbija uđe u EU ili Kosovo u UN ravne nuli. Potpuna, totalna, neosporna nula", napisao je Seljimi.
Seljimi je komenatrišući Ohridski sporazum naveo da je on uslovljen nedostatkom ambicija i potpunim nedostatkom na svim stranama.
„Ohridski sporazum između Kosova i Srbije bio je iznenađujuće slab, uslovljen nedostatkom ambicija i potpunim nedostatkom na svim stranama. Ali, to zaista obezbeđuje suvereno pravo Kosova da se pridruži svim međunarodnim organizacijama. Sada je put Srbije u EU 100 odsto uslovljen putem Kosova u UN“, napisao je Seljimi.
0 komentara