U Republici Srpskoj počinje zajedničko obeležavanje Sretenja sa Srbijom

Republika Srpska
Izvor: RTRS

U Republici Srpskoj danas počinje zajedničko obeležavanje Sretenja - Dana državnosti Republike Srpske i Dana državnosti Srbije. Pod sloganom „Sabornost i ponos”, planiran je niz manifestacija, preneo je Juronjuz Srbija.

Program u Banjaluci počinje u 15 časova otvaranjem objekta za onkologiju i hematologiju sa palijativnom negom u Univerzitetskom centru Republike Srpske, a u 18 časova biće održana svečana akademija.

Obeležavanje Dana državnosti se nastavlja sutra u Višegradu, a zatim u Aranđelovcu, Orašcu i Kragujevcu, prenosi RTRS. 

Zajedničko obeležavanje Sretenja u Srpskoj i Srbiji utvrđeno je Deklaracijom o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda, donetoj na Svesrpskom saboru u Beogradu 2024. godine.