Rukometaši Mokre Gore zadržali lidersku poziciju

RK Mokra Gora
Izvor: Kosovo Online

U okviru 17.kola Super B rukometne lige Srbije, odigran je derbi meč, između Kuršumlije i RK “Mokra Gora”, u kojem su rukometaši Mokre Gore još jednom dokazali kvalitet i dobrom igrom ubedljivo pobedili sa 31:20 na gostujećem terenu čime su zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Rukometaši Mokre Gore uspeli su da osvoje važne bodove na teškom gostovanju u Kuršumliji i još jednom potvrdili kvalitet i dobru formu.

U direktnom duelu za prvo mesto, rukometaši Mokre Gore su prethodnog vikenda pobedili “Hajduk Veljko” iz Negotina, a ovog vikenda su pobedili još jednog od konkurenata za viši rang takmičenja i tako sebi obezbedili sigurnu lidersku poziciju koja vodi u viši rang takmičenja.

Od samog početka Mokra Gora je krenula čvrsto u odbrani i efikasno u napadu, što govori o ozbiljnosti pristupu i značaju utakmice. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 9:16 u korist gostujućeg tima. U istom ritmu, rukometaši Mokre Gore nastavili su i u drugom poluvremenu i utakmicu rutinski priveli kraju, koja je završena rezultatom 20:31.

Za najboljeg igrača utakmice je proglašen golman Mokre Gore Nikola Milojković, a najbolji strelac utakmice je Andrej Biševac sa osam postignutih golova i Nemanja Aleksić sa šest golova.

U narednom, 18. kolu rukometne B lige Srbije koje je zakazano za 8. maj, rukometaši “Mokre Gore”  dočekuju ekipu iz Vranja.