Ukoliko se kvalifikuje, Kosovo na Mundijalu u grupi sa SAD, Australijom i Paragvajem
Voljom žreba za grupnu fazu Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, Kosovo će, ukoliko prođe plej-of kvalifikacije, biti u grupi D, u kojoj će igrati sa jednim od domaćina – Sedinjenim Američkim Državama, kao i sa Australijom i Paragvajem.
Fudbalska reprezentacija Kosova do sada nije igrala ni sa jednom od ovih nacionalnih selekcija.
Da bi zaigrali među 48 najboljih selekcija sveta, Kosovo mora prvo da pobedi Slovačku u Bratislavi 26. marta. Ako uspe u tome, igraće 31. marta sa boljim iz duela Turska-Rumunija.
Tek ukoliko preskoče obe ove stepenice, kosovski fudbaleri biće učesnici Mundijala.
Reprezentacija Albanije, koja će takođe igrati plej-of fazu kvalifikacija, ukoliko prođe tu eliminacionu fazu, naći će se u grupi F sa Holandijom, Japanom i Tunisom.
Ta grupa se smatra daleko težom od one u kojoj bi mogla da se nađe reprezentacija Kosova.
Ali, da bi Albanija otputovala na Svetsko prvenstvo prvo mora da pobediti Poljsku, a potom i pobednika u meču Ukrajina-Švedska.
Žreb za grupnu fazu Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. održan je danas u „Kenedi centru“ u Vašingtonu.

0 komentara