Zemaj: Dodatak od 300 evra za lekare do kraja pandemije

Armend Zemaj
Izvor: Facebook

Dodatnih 300 evra je bonus koji će svi zdravstveni radnici, koji su na zvaničnom platnom spisku na Kosovu, dobiti do kraja pandemije, najavio je ministar zdravlja Armend Zemaj.

„Svo zdravstveno osoblje koje se nalazi na na platnim spiskovima na Kosovu imaće dodatnu naknadu do kraja pandemije. Rangiranje će biti u pogledu stručnosti, ali i direktnom angažovanju u borbi protiv pandemije, ali ne sa značajnom razlikom", rekao je Zemaj za TV Kljan Kosova.

Istakao je da će pored Zakona o pandemiji, za zdravstveno osoblje biti i drugih benefita.

„Dobra je vest da će zdravstveno osoblje dobiti dodatnu platu od vlade. Sada imamo zakon o borbi protiv kovid-19 koji je usvojila skupština, sve će biti zakonski regulisano i zdravstvenim radnicima i vladi će biti još lakše da deluju“, rekao je Zemaj.

Govoreći o radu u kosovskim bolnicama u borbi protiv pandemije, Krasnići je rekao da je primetan značajan nedostatak zdravstvenog osoblja, rekavši da je jedan broj njih zaražen.

„Poznato je da u Univerzitetsko kliničkom centru godinama nedostaju ljudski resursi, lekari i medicinski tehničari, kao i pomoćno osoblje, a tokom pandemije ovi nedostaci su još više primetni“, dodao je Zemaj.

Istakao je da pored nedostatka kadrova, još više otežalo rad značajan broj zdravstvenog osoblja koji je oboleo od kovid-19.

“Radili su gotovo bez prestanka, i zbog toga zaslužuju posebnu zahvalnost i pohvalu”, rekao je Zemaj.

Najavio je da će dodatno angažovati lekare i medicinske tehničare kako bi se pripremili za jesenju i zimsku sezonu.