Abdidžiku: Kosovo je talac populizma i nesposobnosti upravljanja

Ljumir Abdidžiku.jpg
Izvor: Ekonomia Online

Lider DSK Ljumir Abdidžiku izjavio je da je Kosovo talac populizma, bahatosti moći i nesposobnosti vlasti, a da se ta nesposobnost, između ostalog, ogleda i u ekonomskoj krizi i visokim cenama, prenosi Kljan Kosova.

"Populistička vlast je odavno pokazala i dokazala nesposobnost. Кosovu je danas potreban jasan politički projekat pun nade, koji obezbeđuje ekonomski i evroatlantski razvoj. Кosovo nema taj luksuz da ostane talac prošlosti, a još manje populizma i propagande", rekao je Abdidžiku. 

Lider DSK je to poručio tokom susreta sa građanima koje organizuje ova stranka. Kako je najavljeno, na jesen će biti objavljen program „Savez za budućnost“, koji će, kako je naglašeno, uključivati zahteve građana.

Tokom sastanka sa građanima regiona Prištine, Abdidžiku je rekao da će njegova stranka obezbediti profesionalno i kompetentno upravljanje.

Demokratski savez Kosova održaće sedam regionalnih sastanaka sa građanima širom Кosova.