Ahmeti: Situacija na severu ne bi trebalo da utiče na proces učlanjenja Kosova u SE
Izvor: Savet Evrope
Zamenik ministra spoljnih poslova Krešnik Ahmeti ocenio je da napeta situacija na severu Kosova i najave mera Evropske unije prema Kosovu ne bi trebalo da utiču na proceduru razmatranja zahteva Kosova za članstvo u Savetu Evrope, prenosi Kljan Kosova.
U Ministarstvu spoljnih poslova optimisti su da će Kosovo uspešno proći naredne faze do sticanja članstva u ovoj organizaciji. Takođe, dodaju, da nemaju signale da će najnovija dešavanja na Kosovu zaustaviti procedure u Savetu Evrope.
Kako se očekuje, Savet Evrope bi sledeće nedelje trebalo da imenuje izvestioce za Kosovo koji treba da dođu na Kosovo i da sačine izveštaje o pravnim i političkim pitanjima, kao i o pravima zajednica.
Ahmeti je za Kosovo pres rekao da će nakon imenovanja izvestilaca za Kosovo, na sledećem sastanku Parlamentarne skupštine Saveta Evrope situacija oko članstva Kosova u ovoj organizaciji biti jasnija.
0 komentara