Ričard Grenel obavestio Belu kuću o ostavci na mesto ambasadora u Nemačkoj

Izaslanik americkog predsednika Grenel
Izvor: Kosovo Online

Direktor nacionalnih obaveštajnih službi SAD i specijalni izaslanik američkog predsednika za dijalog Kosova i Srbije Ričard Grenel obavestio je Belu kuću da daje ostavku na mesto američkog ambasadora u Nemačkoj, piše B92.

Informaciju Dejli vajera podelio je i Donald Tramp Džunior, a konačno, u skladu sa modernim širenjem zvaničnih saopštenja i potvrda - "aminovao" ju je i Grenel retvitovavši.

Na Grenelovo mesto dolazi Džon Retklif, navodi B92.

Grenel je planirao da se vrati kući na proleće, ali je ostao saglasan da ostane u administraciji, do ozvaničenja pozicije na čelu obaveštajnih službi.

Trampove pristalice hvalile su predsednika SAD za postavljanje Grenela, koji poseduje Harverdovu master diplomu u javnoj admiristraciji.

Grenel je takođe smatran za Trampovog omiljenog ambasadora zbog njegovih agresivnih pristupa zalaganju za Trampove interese s druge strane okeana.