Paunović: Nedopustivo je da poslanici krše Ustav podržavajući separatizam

Snežana Paunović
Izvor: Facebook

Poslanica Socijalističke partije Srbije u republičkom parlamentu Snežana Paunović rekla je danas da bi tužilaštvo moralo da reaguje zbog izjave Sulejmana Ugljanina da su poslanici koalicije "Ujedinjena dolina–SDA Sandžak" priznali nezavisnost Kosova, prenosi Beta.

Predsednik Stranke demokratske akcije Sandžaka Sulejman Ugljanin rekao je juče u Prištini, prilikom susreta s kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem, da poslanici koalicije "Ujedinjena dolina–SDA Sandžak" podržavaju nezavisnost Kosova.

Paunović je agenciji Beta rekla da izjava Ugljanina nije samo provokacija, već da predstavlja test za Srbiju i sve ljude na državnim funkcijama.

"Razumem zajedničku crtu Sulejmana Ugljanina i Aljbina Kurtija, ali nedopustivo je da se na ovakav način vređaju svi građani Srbije. Poslanici Skupštine Srbije, koji su pod zakletvom, ne mogu da zagovaraju separatističke i secesionističke ideje", rekla je Paunović.

Dodala je da je Srbija zemlja svih svojih građana, bez obzira na versku, nacionalnu ili partijsku pripadnost.

"Srbija je suverena država koja ovakav postupak Ugljanina i poslanika koalicije ’Ujedinjena dolina – SDA Sandžak’ mora da kazni", naglasila je Paunović.

Kako su javili mediji, Aljbin Kurti je u Prištini razgovarao s Ugljaninom i poslanicima koalicije "Ujedinjena dolina – SDA Sandžaka", Šaipom Kamberijem, Enisom Imamovićem, Nadiju Bećirijem, Mirsadom Hodžić, Ađendom Bajramijem i Selmom Kučević.

baba
09. Jul 2021.
oni zive na realitet ne kao vi na sanje ovde vidi ko ste celu ste bivsi rezima ali kosovo za vas zabranje uvek